12:02 / E Martë, 21 Gusht 2018 / indeksADMonline

Mesazhi i ambasadorit Delawie për Kurban Bajram

Sot në Kosovë po festohet dita e parë e Kurban Bajramit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, i ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

“Urime Kurban Bajrami për të gjithë ata që po festojnë në Kosovë si dhe nëpër botë”, ka shkruar Delawie.

Sot në Kosovë po festohet dita e parë e Kurban Bajramit, një nga dy festat më të rëndësishme të fesë islame, e cila karakterizohet me therjen e kurbaneve në shenjë solidariteti dhe mirësie.