11:32 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Mësohet data e lansimit të Samsung Galaxy S10 dhe çmimi i tij

Telefoni i ardhshëm i Samsung, Galaxy S10, do të mbërrijë më 20 shkurt vitin e ardhshëm, përpara ngjarjes vjetore të Kongresit Mobil në Barcelonë në atë muaj. Por, ky model pritet të vije në disa versione e madhësi me çmime të ndryshme.

Këtu janë çmimet e pritura:

S10 Lite: £ 699 ($ ​​881)
S10 me 128GB hapësirë ​​ruajtëse: £ 799 ($ ​​1,007)
S10 me ruajtje 512GB: £ 999 ($ ​​1,260)
S10 + me 128GB hapësirë ​​ruajtëse: £ 899 ($ ​​1,134)
S10 + me ruajtje 512GB: £ 1,099 ($ ​​1,386)
S10 + me ruajtje 1TB: £ 1,399 ($ ​​1,76.

2019 do të jetë një vit i madh për linjën Samsung Galaxy./Indeksonline/

Temat: