18:41 / E Martë, 04 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Samsung publikon në Twitter me iPhone!

Llogaria në Twitter e Samsung Nigeria është kapur duke postuar në rrjetin social Twitter përmes një Apple iPhone.

Gabimin e zbuloi Youtuberi Marques Brownlee dhe publikoi një imazh që tregonte se cicërimat ishin publikuar nga një iPhone.

Një analizë më vete zbuloi se mbi 300 cicërima ishin dërguar nga i njëjti aplikacion mobil.

Llogaria @SamsungMobileNG u mbyll dhe u fshi pak orë pasi u bë publik lajmi.

Cicërimat e cila identifikua e para promovonte ekranet organike LED të Samsung Galaxy Note 9 ku në cepin e saj të djathtë shkruhej “via Twitter for iPhone.”

Megjithatë llogari Samsung Nigeria u rikthye ndërsa cicërimat fyese u fshinë

Temat: