19:58 / E Enjte, 17 Maj 2018

Messi mposht kundërshtarët, fiton çmim në La Liga (Foto)

Lionel Messi ka fituar çmimin e “Lojtarit të muajit” në La Liga për muajin prill.

Argjentinasi fitoi këtë çmim duke shënuar gjashtë gola në katër paraqitjet e luajtura në prill, shkruan IndeksOnline.

Messi mposhti Carlos Baccan e Villarrealit dhe Moralesin e Levantes.

30-vjeçari do të stoliset me këtë çmim para ndeshjes të së dielës kundër Real Socedad në “Camp Nou”/IndeksOnline/