17:41 / E Shtunë, 13 Gusht 2022 / C E

Milan – Udinese, formacionet zyrtare

Milani dhe Udinese kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë të sezonit 2022/23 në Serie A.

Rossonerët janë nikoqir të Udineses në takimin i cili pritet të zhvillohet nga ora 18:30 në San Siro.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

MilanMaignan; Calabria, Tomori, Kalulu, Hernandez; Bennacer, Krunic; Messias, Diaz, Leao; Redbic; 

Udinese: