08:37 / E Hënë, 06 Nëntor 2017

Mirabelli: Në tregun e çmendur, kjo ishte zgjidhja më e mirë

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli foli për Premium Sport dje përpara ndeshjes Sassuolo-Milan.

Ai ndër të tjerash tha se ishte e vështirë që të nënshkruanin me 10 lojtarë të lartë, pasi çmimet në tregun evropian janë shumë të larta.

Kjo është deklarata e Mirabellit:

“Montella ka mbështetjen tonë, ne të gjithë po punojmë shumë në baza ditore, prisnim të bëheshim më mirë në këtë pikë, por ne duhet të vazhdojmë të luftojmë. Ne dëshirojmë të jemi më të qëndrueshëm. Për shembull, ne mundëm me lehtësi Chievon pasi ata më pas ndalën Napolin. Skuadra? Duhej të krijonim një cikël të ri, kështu që investuam në shumë pozicione të ndryshme. Ne nuk mund të nënshkruanim në mënyrë të qartë 10 lojtarë të rinj, kështu që duhej të ishim kreative. Me çmimet e çmendura ne mund të kishim nënshkruar dy lojtarë të lartë ose 10 lojtarë të fortë, kështu që shkuam me opsionin e dytë. Rodriguez? Keq që Rodriguez dhe Bonaventura do të mungojnë këtë lojë “. /IndeksOnline/

Mos i humb