22:04 / E Enjte, 21 Qershor 2018

Modric sonte e bëri Messin, shpallet futbollisti i ndeshjes (Foto/Video)

Luka Modric me plotë të drejtë është shpallur futbollisti i ndeshjes nga FIFA.

Kombëtarja e Kroacisë befasoi nën-kampionin botëror, Argjentinën duke mposhtur me rezultat 3-0, shkruan IndeksOnline.

Modric shënoi një gol në këtë mbrëmje dhe me plotë të drejt u zgjodh futbollisti i ndeshjes.

Tani Kroacia arriti të kualifikohet për në fazën tjetër, kurse Argjentina e Lionel Messit është në rrezik të madh./IndeksOnline/