10:41 / E Mërkurë, 21 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Momenti kur Taulant Xhaka ia ”terron” Gareth Bales

Shqipëria arriti të regjistrojë fitore mbrëmë kundër Uellsit.

Në ”Elbasan Arena”, Shqipëria arriti ta mposhtë Uellsin në një miqësore luksi.

Bekim Balaj e shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Kombëtaren shqiptare, transmeton IndeksOnline.

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale nuk startoi mbrëmë nga minuta e parë, megjithatë u inkuadrua në minutën e 59-të.

Por, ai nuk arriti ta ndihmojë Kombëtaren e tij që ta kthente rezultatin, por një moment nga ai ra në sytë e gazetarëve të mediumit spanjoll, AS.

Gazeta në fjalë ka postuar një video, ku shihet Xhaka duke ia ”humbur topin” anësorit uellsian.

KLIKO KËTU për ta parë këtë moment./IndeksOnline/