08:04 / E Premte, 15 Qershor 2018

Moti gjatë ditëve të Fitër Bajramit

Ditëve të ardhshme mot jostabil, me shtrëngata me shi

 

15.06 – Mot më i freskët, kryesisht me vranësira dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu, që pasdite do të shoqërohen edhe me bubullima.

16.06-17.06 – Të shtunën mot kryesisht me vranësira, e pasdite priten zhvillime të shtrëngatave me shi. Ditën e diel, mot pjesërisht i vranët, e pasdite mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima.

18.06 – Mot kryesisht me vranësira. Pasdite priten shtrëngata me shi.

Temperaturat minimale do të sillen nga 12C deri 14C, e ato maksimale do të zbresin deri në 21C, ditën e premte, e pastaj do të rriten deri në 25C.

Do të fryejë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 3-10m/s.

Temat: