11:35 / E Shtunë, 03 Mars 2018 / indeksADMonline

Ndërhyrje josportive në NBA, basketbollisti përjashtohet nga ndeshja (Video)

Ndeshja e zhvilluar mbrëmë në NBA në mes të Utah Jazz dhe Minnesota Timberwolves është përcjellur me shumë tensione.

Kjo mori kulmin në fundin e ndeshjes kur Jeff Teague bëri një ndërhyrje josportive ndaj basketbollistit evropian, Ricky Rubio.

Ndërhyrja bëri që ndeshja të tensionohet deri në momentin kur gjyqtarët vendosën ta përjashtojnë Teaguen nga ndeshja./Indeksonline/

Temat: