10:03 / E Hënë, 09 Tetor 2017 / indeksADMonline

Nëse jeni mbi 30 vjeç dhe doni të humbisni peshë shpejt, ky smoothie është për ju

Ngarkesa e punëve dhe e përgjegjësive që njerëzit duhet të hasin çdo ditë është shumë e madhe. Dhe sigurisht që gjithë kjo mbingarkesë shkakton stres dhe ankth. Duke shtuar këtu një dietë ushqimore të pashëndetshme sepse dikush i cili është shumë i mbingarkuar nuk ka kohë që të kujdeset për regjimin e tij ushqimor dhe normalisht që do i drejtohet ushqimeve të shpejta që nuk janë asnjëherë një ide e mirë.

Sot do ju tregojmë recetën e një smoothie e cila do pastrojë trupin tuaj dhe do ju ndihmojë të humbisni peshë në sasi të konsiderueshme.

Receta:

Përbërësit:

1 litër e gjysëm ujë
1 lugë maltë
1 lugë kanellë
1 filxhan me tërshërë
Përgatitja:

Gjëja e parë që dueht të bëni është ta vendosni tërshërën në një enë me ujë dhe më pas mbuloheni me një copë, duhet ta lini atje për 7 orë në mënyrë që të përgatitet siç duhet. Më pas hidheni tërshërën bashkë me kanellën dhe mjaltin në një blender. Përzieini mirë deri sa konsistenca e pijes të jetë tërësisht homogjene. Duhet ta bëni këtë recetë 2 herë në ditë, njëherë në mëngjes dhe njëherë në dark para se të flini gjumë. Përveç kësaj duhet të pini dhe shumë ujë.Shije.al