22:48 / E Hënë, 11 Qershor 2018 / indeksADMonline

Ngjarje e pazakontë, futbollistët sulmohen nga bletët gjatë ndeshjes (Video)

Po zhvillohej minuta e 27-të e ndeshjes së Serie B të Ekuadorit në mes të Portoviejo dhe Manta.

Futbollistët për një moment u shtrinë në tokë duke i mbrojtur secili fytyrat e veta, shkruan indeksonline.

Një tufë bletësh pushtuan stadiumin Reales Tamarindos duke u shpërndarë në fushën ku po zhvillohej ndeshja.

Përafërsisht 30 sekonda u desh që bletët të largohen dhe pastaj ndeshja rifilloi normalisht. Sidoqoftë, nuk është hera e parë që një tufë bletësh ka detyruar një drejtues gara të ndërpresin një ndeshje.

Në vitin 2017 , në fakt, një ngjarje të ngjashme me Santa Ana (në atë kohë ishte e nevojshme për të përdorur tym për t’i larguar bletët që kishte gjetur një shtëpi në një shtyllë), dhe një vit më parë gjatë ndeshjes mes River Plate dhe Ekuador Aucas ku ishte edhe më keq. Loja u ndërpre për 8 minuta me lojtarë, arbitër dhe disa tifozë të pickuar nga bletët. /IndeksOnline/

Temat: