10:19 / E Hënë, 05 Shkurt 2018

Ngjyra jeshile, trendi i këtij viti në grim (Foto)

Vitin e kaluar ngjyra e kaltër kishte bërë bujë të madhe sa i përket vendosjes së grimit.

Pro siç duket këtë sezon ka një kod të ri ngjyrash në pothuajse gjithë botën, transmeton Indeksonline.

Në shumë organizime që bërën bujë të madhe në fillim të këtij viti janë pikërisht ngjyrat jeshile, vjollcë dhe e bardhë që bëri bujë.

Në të shumtën e rasteve ngjyra jeshile do të jetë pjesa më e përdorur e grimit të gjitha vajzave në botë./Indeksonline/

Temat: