19:57 / E Enjte, 22 Shkurt 2024 / L K

Nis fushata “Pusho Shqip”, krejt shqiptarët drejt Shqipërisë

Ka nisur fushata “Pusho Shqip”, e cila ka për qëllim hapjen e një sezon turistik në Shqipëri.

Këtë e bëri të ditur, Kryetar i Shoqatës së Turizmit të Kosovës, Ruzhdi Kurtishaj.

Ai theksojë se fushata është iniciuar nga linja e autobusëve “Sharr Travel”.

Postimi i plotë:

Mengjesi sot ka nisur me fushaten turistike “Pusho Shqip” te inicuar nga Sharr Travel dhe bashkepuntoret tjere turistik duke hapur nje sezon te mbare turistik mbarshqiptar qe nga 17 shkurti 2024 ne pervjetorin e 16-te te Pavresise se Kosoves.

Jam shume i lumtur me perkrahjen e qytetarëve nga e gjithe Kosova, ku nga data e hapjes se sezones turistik Shqiptar nga Sharr Travel, tashme kemi edhe grupet e para turistike qe ja mesyejne 🇦🇱Shqiperise.

Sharr Travel nga data 17 shkurt, dita e hapjes se sezonit turistik Shqiptar e deri me sot ka pase mbi 700 klient qe kane kaluar fundjavat ne brigjet e bukura te Durresit, Shengjinit, (Rivieres Shqiptare) duke perfshire Vloren Beratin Gjirokastren Saranden e Ksamilin ne hotelet me ekslusivtet qe kemi ne dhe me cmime ekonomike shume te arsyeshme duke perfshire edhe SPA e hoteleve dhe rrezet e bukura te diellit ne Shkurt qe kalojne 22-25 grade☀️.

Andaj shijoni bukuritr e bregdetit 🇦🇱Shqiptar me superofertat ekonomike me Sharr Travel!

Njekohesisht kerkojme  perkrahje me te madhe nga Hotelet Shqiptare me cmime te favorsbme qe ta mbajme te bashkuar turizmin Shqipfoles!