22:11 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Një i vrarë dhe 50 të plagosur në një shkollë të mesme në Florida (Live-Video)

Autoritetet e sigurisë në Florida u janë përgjigjur thirrje për ndihmë një shkollën e mesme në “Stoneman Douglas”, në të cilën një person i armatosur ka shtënë me armë zjarri.

Departamenti i policisë Margate tha për CBS Miami, se janë midis 20 dhe 50 persona te plagosur dhe një person thuhet të jetë vrarë. Shkalla e lëndimeve ishte e paqartë.

Qitësi është ende i lirë, tha zyra e Sherifit nëpërmjet Tëitter. /Indeksonline/

Temat: