18:32 / E Martë, 09 Janar 2018 / indeksADMonline

O’Connell tregon çfarë raporti ka ai me Thaçin

Gjatë intervistës në Klan Kosova, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, është pyetur për marrëdhënien që ai ka me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, pas zhvillimeve të fundit.

O’Connell ka deklaruar se ata kanë një bashkëpunim të mirë, duke shtuar se ai ka qenë njëri nga bashkëpunuesit më të afërt të tij gjatë procesit të shpalljes së pavarësisë.

“Kemi një marrëdhënie të mirë dhe kam komunikim të vazhdueshëm me të dhe nuk e kemi ndërprerë asnjëherë komunikimin me zyrën e tij. Do vazhdojmë të punojmë me të gjithë liderët që janë zgjedhur nga populli. Por, mendojë se disa mosmarrëveshje po krijohen për shkak se liderët në përgjithësi në Kosovë duhet të jenë më të drejtpërdrejt me qytetarët dhe të kenë kudjes për gjërat që i thonë dhe nuk janë të vërteta”, ka thënë ai./Indeksonline./