12:58 / E Shtunë, 13 Janar 2018 / indeksADMonline

OnePlus nis “pushtimin” në tregun e smartphone   

Njerëzit kryesor të kompanive kineze OnePlus, CEO Pete Lau dhe bashkë-themeluesi dhe drejtori i tregut global Karl Pei, njoftoi një bashkëpunim të mundshëm me operatorët e telekomunikacionit në SHBA.

Vetëm prania e kësaj kompanie në Panairin CES të këtij viti në Las Vegas shënoi synimin e kësaj kompanie për t’u zgjeruar në tregun e SHBA-ve, transmeton Indeksonline.

Lau dhe Pei, në një intervistë të dhënë gjatë CES, folën për bashkëpunimin e mundshëm me operatorët amerikanë në vendosjen e pajisjeve të tyre në atë treg, raportojnë Bug.

Ata konfirmuan se OnePlus po punon në një smartphone të ri që duhet të shfaqet në treg në tremujorin e dytë të këtij viti, vetëm në kohën kur OnePlus 5 u shfaq vitin e kaluar.

Gjithashtu konfirmoi se ky smartphone do të ketë chip Qualcomm Snapdragon 845, i cili u lançua në dhjetor 2017./Indeksonline/

Temat: