15:10 / E Shtunë, 18 Gusht 2018 / indeksADMonline

Pamje: Leo Messi fut topin ndërmjet këmbëve të gazetarit nga 45 metra

Lionel Messi është thjesht brilliant. Ai dhuron paraqitje heroike në baza të rregullta.

Ai njihet edhe për rastet e krijuara, përveç golave të shënuar. Pa harruar ta përmendim edhe ”shkatërrimin” e lojtarëve kundërshtar me aftësitë e tij dribluese.

Po, ndër lojtarët më të mirë në histori të futbollit ka arritur ta fusë topin ndërmjet këmbëve të një gazetari së fundmi.

Adidas e ka lansuar së fundmi reklamën e fundit, të titulluar, ”këtu të krijosh”, dhe e paraqetë Messin, transmeton IndeksOnline.

Image: PA

Në një video, Messi e gjuan topin nga distanca në drejtim të gazetarët duke e futur topin ndërmjet këmbëve të tij.

Gazetari e vëren krejt në fund se topi ka kaluar ndërmjet këmbëve të tij. E pabesueshme, apo jo?

Për më shumë, ndiqeni videon e mëposhtme.

Viktimë e Messit nuk janë vetëm gazetarët, por së fundmi edhe qeni i tij./Indeksonline/