75 Mall Live Search
13:38 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Papa Françesku po vije në “kojshi” te shteti fqinj i Kosovës

Papa Françesku do të vizitojë Maqedoninë më 7 maj të vitit të ardhshëm, njoftoi sot qeveria maqedonase.

Në fakt Papa do të ketë tur dy ditor pasi që do të vizitojë Bullgarinë dhe Maqedoninë nga data 5 deri me 7 maj.

Vizita e kreut të kishës katolike do të bëhet me ftesë të autoriteteve më të larta të dy shteteve dhe me ftesë të Kishave Katolike./Indeksonline/