14:13 / E Martë, 17 Prill 2018

Pellegrini rinovon me RomA�n (Foto)

Luca Pellegrini ka arritur njA� marrA�veshje tA� re me skuadrA�n e RomA�s. Ai ka nA�nshkruar kontratA� tA� re me klubin italian. 19-vjeA�ari do tA� jetA� pjesA� e RomA�s deri mA� 30 qershor tA� vitit 2022, shkruan IndeksOnline.

Pellegrini iu bashkua tA� rinjve romak nA� vitin 2011, ku me ta fitoi njA� Scudetto, njA� KupA� Italiane dhe njA� Super KupA�. QA� nga ky sezon ai A�shtA� pjesA� e ekipit tA� parA�.

a�?A�shtA� njA� ndjenjA� e veA�antA� dhe po aq e bukur. Shpresoj se do tA� jem nA� fushA� sa mA� shpesha�?, ka thA�nA� Luca.

a�?I riu A�shtA� njA� shembull pA�r tA� punuar me dA�shirA�. Prandaj ai meritoi rinovimin e kontratA�sa�?, ka thA�nA� drejtori sportiv, Monchi.

KujtojmA� qA� Roma ka pasur sukses tA� madh nA� kA�tA� sezon, duke siguruar gjysmA�finalen e LigA�s sA� KampionA�ve./IndeksOnline/