12:47 / E Enjte, 12 Prill 2018 / indeksADMonline

PA�r vrasjen e Aulon ZekA�s, Gjykata vendos tA� hA�nA�n

Gjykata Themelore nA� PrishtinA� do ta shpallA� aktgjykimin e saj tA� hA�nA�n nA� lidhje me vrasjen e Aulon ZekA�s.

Lajmin pA�r caktimin e sA� hA�nA�s si datA� pA�r shpalljen e aktgjykimit pA�r vrasjen e Aulon ZekA�s e bA�ri tA� ditur pA�r Kallxo.com avokati Skender Musa.

Musa A�shtA� avokat i palA�s sA� dA�mtuar, ndA�rsa pA�r vrasjen e ZekA�s po akuzohen dy tA� mitur, ndA�rsa njA� tjetA�r po ngarkohet pA�r moslajmA�rim tA� kA�saj vepre penale.

Sot nA� kA�tA� proces gjyqA�sor Musa ka paralajmA�ruar se ai dhe avokatA�t e tA� akuzuarve do ta paraqesin fjalA�n pA�rfundimtare.

Aulon Zeka u vra mA� 16 shtator 2017 nA� PrishtinA�.

Seancat e kA�tij gjykimi janA� tA� mbyllura, ndA�rsa gati sa herA� ato janA� zhvilluar, te Pallati i DrejtA�sisA� ka pasur protesta pA�r ndriA�imin e vrasjes sA� ZekA�s.