20:44 / E Martë, 09 Janar 2018 / indeksADMonline

Pesë produkte të bukurisë që nuk duhet munguar në vitin 2018

Ndërkohë që kryen një klasë të re në palestër, një rishikim diete ose pa pirë ndonjë pije alkoolike për tërë janarin, mund të provoni një recetë për katastrofën, rezultatet që rrotullohen rreth rutinave tona të bukurisë janë shumë më të lehta për t’u mbajtur, shkruan Independent, transmeton Indeksonline.
Në vend të një muaji premtimesh të thyer, përdorni vitin e ri për të marrë një mori ndryshimesh realiste dhe të efektshme.
Nëse doni të rregulloni rutinën tuaj të kujdesit ndaj lëkurës, ndërroni pamjen tuaj ose të përkrahni veten gjatë asaj që konsiderohet ndoshta koha më e dëshpëruar e vitit, këto janë rezultatet që ne garantojmë që nuk do të braktisni deri në fund të muajit.
Pastroni brushat tuaja për make-up

Një nga ato detyrat e zakonshme që askush prej nesh nuk dëshiron të bëjë, pa pastrimin e brushave tuaja, mund t’i lërë ato të mbushura me përbërës të baktereve, gjë që rrit shanset për shpërthime dhe acarim.
Plus, le të përballet me atë, një seri e mirë e furçave të bërjes të vendos një sasi të mirë dosh, kështu që të mësuarit se si t’i pastroni ato siç duhet është një nga mënyrat më të mira për të mbrojtur investimet tuaja.
Në vend të kësaj, bëni një premtim që rregullisht të pastroni brushat tuaja të paktën një herë në javë për t’i çliruar ato nga bakteret e zgjatura.
Ndalo përdorimin e fshinave të fytyrës


Ndërsa mund të jetë joshëse për të arritur një fërkim të shpejtë të fytyrës në fund të një dite të gjatë, ata me të vërtetë nuk bëjnë shumë për ngjyrën tuaj, prandaj kaloni ato për një rutinë gjithëpërfshirëse të pastrimit dhe lëkura juaj do t’ju falënderoj në afat të gjatë.
Gurthemeli i çdo rutine të mirë për lëkurë, pastrimi është thelbësor kur largon çdo gjurmë të fundit të kozmetikës, mbrojtjes së diellit dhe ndotësve në fund të ditës. Dhe, duke përdorur një xhel, vaj ose krem do të mjaftojë; nëse doni të dilni të gjithëve, jepni pastrimin e dyfishtë.
Mashtrimi këtu është të ndiqni pastrimin tuaj të parë duke përdorur diçka vajore me një qumësht, xhel ose formulë të bazuar në argjilë për të eliminuar mbetjet pa lënë lëkurën të ndjehet i pjekur.
Riparoni flokët tuaj


Pas javëve të stilit të përditshëm, larjes, tharjes, gjuhës dhe drejtimit gjatë sezonit të partisë, janari është koha e përkryer për të rishikuar flokët tuaj dhe për t’u dhënë atyre një TLC serioze.
Këtu, bast juaj më e mirë është që të shkurtoheni në mjetet e dizajnimit të ngrohjes dhe, kur i përdorni ato, zgjidhni diçka me teknologji mbrojtëse si koleksioni Platinum i GHD.
Gjithashtu, duke përdorur një maskë flokësh ushqyese rregullisht do të ndihmoni të mbani tresses tuaj në shëndet të mirë për disa minuta – dhe nga komoditetin e shtëpisë tuaj.
Hapi nga zona juaj e rehatisë


Si krijesa e zakonit, mund të jetë e lehtë të biesh në një rutinë monotone make-up, por nganjëherë paguan për të shtyrë kufijtë.
Ndërsa kjo mund të duket si një sipërmarrje e frikshme në fillim, duke guxuar veten të provoni një gjë të re çdo muaj në vitin 2018 – qoftë një prirje e guximshme e make-up-it, një parfum tjetër – do t’ju bëjë të dilni nga zonën tuaj të rehati. Mund të zbulosh edhe një produkt të ri të preferuar.
Mos harroni SPF


Ne të gjithë e dimë se ne duhet të qëndrojmë në diell, por shpesh është një hap që anashkalohet në rutinat tona të bukurisë.
Nëse ofrimi i mbrojtjes ndaj kancerit të lëkurës – duke përfshirë edhe kancerin qelizor basal, karcinoma qelizore dhe melanoma – nuk mjafton për t’ju bindur ta merrni atë, ndoshta duke e ditur se është anti-agerja më e mirë dhe më efektive kur është fjala për parandalimin e rrudhave të parakohshme .
Një produkt që duhet të përdoret gjatë gjithë vitit, për fat të mirë, formulat kanë bërë një rrugë të gjatë që nga yndyrnat, bimet e pore-bllokimit të fëmijërisë suaj shumë, dhe në disa raste madje dyfishin si një bazë të përsosur make-up./Indeksonline/