16:16 / E Shtunë, 16 Qershor 2018 / indeksADMonline

Pique: Ronaldo është i prirur të stimuloj

Gerard Pique nuk ka kursyer fjalët në një deklaratë të tij duke kritikuar Cristiano Ronaldon, për të cilin mendon se stimulon dhe rrëzohet shumë lehtë se disa lojtarë tjerë.

Pique u përball me Ronaldon një ditë më parë, në ndeshjën Spanjë-Portugali, ku rivali i tij ishte i jashtëzakonshëm.

Megjithatë, Piqiue nuk ishte tepër i impresionuar me paraqitjen e CR7.

“Ne kemi pasur më shumë shanse. Ata kishin tre goditje dhe shënuan tre gola. Ronaldo është i prirur të stimuloj” , këto ishin fjalët e pique sipas Goal.com.

De Gea tha se ishte i qetë dhe se këto gjëra mund të ndodhin, rreth gabimit të tij në golin e dytë.

Kështu mendon edhe Pique:

“David është portieri ynë për vite me radhë, jam i sigurt se në momente të rëndësishme ai do të jetë si ka qenë gjithmonë” . /IndeksOnline/

Temat: