16:44 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

Publikohet modeli i ri i Xiaomit (Foto)

Xiaomi ka njoftuar Mi 6X, njA� telefon tA� ri pA�r KinA�n. Mi 6X ka njA� 18: 9 2160 x 1080 LCD, njA� procesor Snapdragon 660, njA� konfigurim dyfishtA� kamera me njA� sensor kryesor 20 megapiksel, njA� aparat fotografik selfie 20 megapiksel me njA� blic, njA� sensor gjurmA� gishtash nA� pjesA�n e pasme.

A�shtA� 7,3 mm i trashA�, peshon 166 gramA� dhe vjen nA� ngjyrA� tA� zezA�, tA� kuqe, blu, ari dhe rozA�. A�mimi fillon nA� 1599 juan, rreth $ 250, apo 220 euro.

Ky model aktualisht do tA� shitet nA� KinA�, por mA� pas mund tA� ketA� shtrirje edhe nA� vendet tjera./Indeksonline/

Temat: