12:29 / E Enjte, 12 Prill 2018

Qe pse Klopp A�shtA� trajneri mA� i mirA� nA� botA�, me pak pare, tA� bon kahre

Jurgen Klopp pA�r shumA� kA� vlerA�sohet si trajneri mA� i mirA� nA� botA�. PavarA�sisht se nuk ka fituar shumA� trofe nA� karrierA�, mA�nyra se si Klopp e ndA�rton njA� skuadA�r dhe se si me pak para arrinA� tA� bA�jA� gjA�ra tA� mA�dha nA� futboll, e bA�jnA� atA� padyshim si mA� tA� veA�antin nA� kA�tA� profesion.

Mjafton ta analizoni ecurinA� e Liverpoolit nA� LigA�n e KampionA�ve sivjet pA�r tA� parA� se gjermani A�shtA� strateg i kalibrit tA� lartA�.

Pas largimit tA� Coutinhos, tA� gjithA� menduan se Liverpooli e ka marrA� sivjet teposhtA�zen.

Por, Klopp arriti rezultate dukshA�m mA� tA� mira pa yllin brazilianin duke angazhuar tA� gjithA� lojtarA�t pA�r ti bA�rA� yje nA� secilin pozicion.

Shikoni kA�to fakte dhe binduni se Klopp A�shtA� 1shi:

Portieri Karius nga Mainz,
– Trent AA nga akademia,
– Me ish lojtarA� tA� Southampton,
– Klavan nga Augsburg,
– Joel Matip transfer i lirA� nga Schalke,
– Robertson nga Hull City (liga e dytA� angleze),
– A�ijnaldum i shA�ndrruar nA� qendA�r mesfushor i ardhur nga NeA�castle (atA� kohA� e rA�nA� nga Premier Liga) ,
– Veterani James Milner i marrA� si transfer i lirA� (ne kohA�n e Rodgers) ,
– Oxlade Chamberlain nga banka rezervA� e Arsenalit,
– Salah, “i refuzuari i Chelsea’t”,
– Firmino, 9-shi fals nga Hoffenheim.

Ne gjysmA�finale tA� LigA�s sA� KampionA�ve!/Indeksonline/