22:19 / E Enjte, 01 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Revole, kallashnikov dhe çifteli në këngën e re të Action Bronson

Reperi i famshëm me prejardhje shqiptare, Action Bronson ka publikuar albumin më të ri muzikor.

Ai ashtu si edhe shumë yje të tjera me prejardhje shqiptare, nuk kanë harruar dhe mohuar asnjëherë prejardhjen e tyre.

Edhe reperi në njërën nga këngët e tij ka futur edhe një pjesë të muzikës shqip, madje dëgjohet instrumenti i çiftelisë, ku dëgjohen edhe krisma armësh, inçizim i marrë nga odat kosovare, përcjellë Indeksonline.

Kjo është kënga që reperi me famë botërore ka marrë dhe ka futur në projektin e tij muzikor. Video kjo e famshme që ka bërë ‘bujë’ në rrjetet sociale./Indeksonline/