13:32 / E Shtunë, 14 Korrik 2018

Serbët e inatosur – Tifozi kroat goditet keq në fytyrë, ishte së bashku me dashnoren e tij (Foto)

Fitorja e Kroacisë ndaj Anglisë gëzoi në mas të madhe tifozët kroat të cilët të dielën për herë të parë synojnë kupën e botërorit në futboll, “Russia 2018”.

Mirëpo, pas festës së madhe në Zagreb, një tifoz e pësoi keq. Derisa po kthehej me të dashurën për në shtëpi, ai u sulmua fizikisht nga disa persona, të cilët pretendohet të jenë të komunitetit serbë.

Kroati që mori goditje të tmerrshme në fytyrë është Ante Dumancic, fytyra e të cilët është dëmtuar dhe njollosur me gjak, transmeton Indeksonline

“Sulmi ndodhi rreth orës 00:30 në rrugën Tkalciceva. Kur unë shkova në shtëpi, pas meje disa frikacak papritmas më goditën me shkopa , shishe, boksier, tulla …”, ka deklaruar ai.

Ai iu bëri lutje përmes internetit se nëse dikush ka ndonjë informacion në lidhje me ngjarjen dhe personat në fjalë do t’i shpërbejë me shumë para.

Ndërkohë, Policia e Kroacisë u deklarua se ky rast nuk u raportua në autoritet e sigurisë. /Indeksonline/