17:39 / E Martë, 05 Qershor 2018 / indeksADMonline

Sergio Ramos tallet me futbollistët e Liverpoolit

Finalja e Ligës së Kampionëve më shumë është komentuar për lëndimin e Mohamed Salah se sa për faktin se Real Madrid është shpallur Kampion.

Kapiteni madrilen, Sergio Ramos është akuzuar për faktin se ishte i përfshirë në duelin me Salah, shkruan indeksonline.

Disa video më vonë kanë zbuluar se spanjolli ka goditur edhe portierin e Liverpoolit, Karius.

Pas shumë debateve më në fund ka reaguar edhe vetë protagonisti i gjithë kësaj tollovie.

“Ferri i përgjakshëm … gjëja e Salahit mori shumë vëmendje. Tani portieri thotë se ai ishte konkluduar nga një përplasje me mua, i duhej vetëm Firmino të thoshte se kishte një të ftohtë, sepse unë u djersita mbi të”, ka thënë Ramos.

Kapiteni i Real Madrid tashmë ka lënë anash triumfin në Ligën e Kampionëve dhe po merret me Kombëtaren për përgatitjet për Kupën e Botës. /IndeksOnline/