16:44 / E Premte, 07 Dhjetor 2018

Shefi i Stafit të Shtëpisë së Bardhë pritet që të shkarkohet


Sipas spekulimeve të mediave në SHBA, Shefi i Stafit të Shtëpisë së Bardhë John Kelly pritet që të shkarkohet nga detyra.

Sipas burimeve të ‘Daily Mail’ shkarkimi i tij mund të ndodhë gjatë ditës së sotme, transmeton Indeksonline.

Arsyeja e shkarkimit thuhet se është marrëdhëniet jo të mira me presidentin Donald Trump.

John Kelly pritet që të zëvendësohet nga Nick Ayers, që është Shef i Stafit të Zëvendës-presidentit.

Kelly është një ish-gjeneral i marinës dhe veteran i dekoruar./Indeksonline/