15:04 / E Martë, 12 Qershor 2018

Shikoni sa peshon vetëm motori i Bugatti Chiron

Bugatti Chiron ka një inxhinieri mjaft inovative, ashtu sic është edhe motori i saj W16 që prodhon 1,500 kuajfuqi.

Por, sa peshon ky motor?

‘Carfection Walkaround’ zbulon disa karakteristika të motorit dhe detaje të tjera të Chiron.

Motori i Chiron peshon 436 kg
Transmisioni 273 kg

Si e tillë, kjo është një peshë e kombinuar prej 560 kg, apo nëse e bëjmë një përllogaritje, vetëm motori i Chiron peshon sa komplet një Chevrolet LS9. /IndeksOnline/