18:11 / E Enjte, 21 Qershor 2018 / indeksADMonline

Shpend Ahmeti: Të gjitha ekipet në terren, po merremi me dëmet

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se të gjitha ekipet e komunës janë në terren për shkak të vërshimeve në qytet.

Ai ka thënë se situata është stabile por tashmë janë duke u marrë me dëmet që ka shkaktuar shiu, përcjellë Indeksonline.

Ahmeti ka dhënë numrat kontaktuar nëse qytetarët kanë ndonjë emergjencë.

“Të gjitha ekipet e komunës , të drejtorisë së Shërbimeve Publike e Drejtorisë së Inspekcionit janë në terren për shkak të vërshimeve në gjithë qytetit. Situata është stabilizuar sa i përket rreshjeve por tash po merremi me dëmet dhe stuatat emergjente sikurse ajo në shkollen Ismail Qemajli. Për çdo emergjencë kontaktoni në numrat tonë 080012233 dhe 080012244”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook./Indeksonline/