23:22 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Studentët militantë të PS-së i bëjnë pyetje Edi Ramës live në TV

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas pyetjeve të disa studentëve në studion e Top Channel për Edi Ramën.

Berisha ka publikuar foto të dy studentëve që bënë pyetje për Ramën lidhur me protestat.

E në këto fotografi, shihet se studentët në fjalë janë të afërt të Ramës, pra simpatizantë të tij.

“Ketij  i thone emision! Ja studenti i pare qe i ben pyetje Rames ne Top Channel, i“depolitizuari” Marjo Hysenlliu. Studentja e pyetjes se dyte, Anxhela Bakiasi anetare e FRESH”, ka shkruar Sali Berisha, duke bashkangjitur fotografitë tyre.

Studentja Angjela Bakias tha se poblemi kryesor për studentët në Shqipëri është pikërisht mospërfillja e tyre nga vet universitetet.

Ndërsa, Edi Rama ia ktheu se si Qeveri janë të gatshëm të ofrojnë kushte më të mira dhe tu plotësojnë kërkesat./Indeksonline/

Statusi i Sali Berishës në facebook