19:44 / E Enjte, 26 Prill 2018 / indeksADMonline

Të pakënaqur me TFF-n, Besiktasi anulon udhëtimin në Fenerbahçe (Foto/Video)

Skuadra e Besiktasit ka befasuar opinionin duke dalë me një deklaratë, se klubi nuk do të udhëtojë fare në Fenerbahçe.

Federata e Futbollit të Turqisë dje mori vendimin, se ndeshja e ndërprerë mes Fenerbahçes dhe Besiktasit të luhet sërish, shkruan IndeksOnline.

Kjo nuk i ka pëlqyer fare skuadrës së Besiktasit të cilët përmes një komunikate kanë njoftuar publikun se më 3 maj, nuk do të udhëtojnë fare në Fener…

“Duke respektuar traditën tonë 115 vjecare, dhe duke diskutuar me liderët tonë, kemi ardhur me një qëndrim se nuk do të udhëtojë fare për ndeshjen kundër Fenerbahces. Shpresojmë që për këtë vendim të kemi sjellje të mira edhe nga tifozët”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Nëse kjo ndodh, atëherë Fenerbahçe do të jetë finalisti i parë i Kupës së Turqisë.

Kujtojmë që në ndeshjen e 19 prillit, tifozët e Fenerbahçes goditën me gjësende të forta stafin e Besiktasit, përfshi edhe trajnerin Senol Gunes, i cili mbeti i lënduar në kokë./IndeksOnline/