23:12 / E Shtunë, 21 Prill 2018 / indeksADMonline

TA� shtA�na afA�r Pallatit tA� ArabisA� Saudite, shkak njA� dron (Video)

NjA� dron jo larg Pallatit tA� Mbretit tA� ArabisA� Saudite A�shtA� hedhur nga forcat e kA�tij vendi.

NjA� zA�dhA�nA�s i policisA� sA� Rijadit tha se forcat nA� njA� pikA� kontrolli nA� rrethin e Khozama identifikuan droni dhe “u trajtuan sipas urdhrave tA� tyre”,pa specifikuar nA�se ka pasur ndonjA� dA�mtim apo pasojA�, shkruan a�?Reutersa��, pA�rcjell Indeksonline.

MirA�po, raportohet se Mbreti Salman i ArabisA� Saudite nuk ishte i pranishA�m nA� pallatin e tij nA� Riad.

“Mbreti ishte nA� fermA�n e tij nA� Diriya”, tha zyrtari, duke pA�rmendur njA� zonA� tjetA�r tA� kryeqytetit.

NjA� video u postua nA� rrjete sociale ku dA�gjohen tA� shtA�nat me armA� zjarri duke u pA�rpjekur tA� hedhin nA� tokA� dronin fluturues.

NdA�rsa, mediat turke raportuan se bA�het fjalA� pA�r njA� grusht-shtet./Indeksonline/