13:22 / E Premte, 09 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Trajneri i muajit në Premierligë, nuk mund ta besoni për kë bëhet fjalë

Premierliga Angleze e ka shpallur trajnerin e muajit. Bëhet fjalë për menaxherin e Bournemouth, Eddie Howe.

Trajneri anglez ka patur periudhë impresive me skuadrën e tij duke arritur barazim me Sauthampton dhe tri fitore të tjera.

Për këtë sukses, Bournemouth rënditet në pozitën e gjashtë në Premierligë duke regjistruar startin më të mirë në histori të kësaj skuadre./Indeksonline/