14:39 / E Martë, 27 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Trupat e heronjve Ilir Konushevcit dhe Hazir Malajt nisen për rivarrim

Pas homazheve dhe ceremonisë përkujtimore trupat e heronjve Ilir Konushevci dhe Hazir Malajt janë nisur për rivarrim.

Gjatë këtyre dy ceremonive, bënë homazhe dhe nderuan veprën e honjëve edhe figuara të njohura të politikës kosovare.

Ndryshe, zhvarrimi i eshtrave të tyre është bërë ditën e djeshme në Tiranë/Indeksonline/