18:09 / E Premte, 05 Janar 2018 / indeksADMonline

U kry, Chelsea e prezanton transferin e ri

Chelsea e ka zyrtarizuar blerjen e yllit anglez, Ross Barkley. Ish futbollisti i Everton sapo ka nënshkruar konatratë me skuadrën londineze.

Barkley i ka kushtuar Chelseat vetëm 15 milionë funta ndërsa ai ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare.

“Është një hap i pabesueshëm për karrierën tomë. Do të përpiqem për të vazhduar sukseset që kisha të Everton. Premtij më shumë gola dhe më shumë përmirësime në lojë” ka thënë Barkley./Indeksonline/