17:29 / E Enjte, 10 Tetor 2019

United gati 130 milionë euro për dyshen e Leicesterit

Manchester United është duke shfaqur interesim për dyshen e Leicesterit, James Maddison dhe Ben Chilwell.

Për momentin United është në formë jo të mirë dhe po shpreson që transferimi i dyshes mund t’i rikthejë në formë.

“Djajtë e Kuq”, janë duke shpresuar që të dy lojtarët të jenë në nivel të lartë, pasi gjatë afatit kalimtar kanë blerë mbrojtësin, Harry Maguire.

Sipas disa raportimeve klubi anglez ka bërë gati 130 milionë euro për dyshen e “Dhelprave”.