20:36 / E Hënë, 27 Gusht 2018 / indeksADMonline

US Open: Befasisht, eliminohet edhe Kyle Edmund

Numri një i Britanisë, Kyle Edmund është eliminuar nga US open nga italiani, Paolo Lorenzi.

I rendituri në vendin e 16-të në ranglistën botërore, filloi me shërbimet i pari, por u mposhtë me rezultat, 4-6, 6-4, 7-5, 6-1.

Veterani, Lorenzi, nuk ka luajtur në një kompeticion të vështirë që prej Australia Open në fillim të vitit, dhe sot ai shfrytëzoi avantazhin ndaj Edmund./IndeksOnline/