75 Mall Live Search
09:39 / E Diele, 02 Shtator 2018 / indeksADMonline

Vdes aktorja e njohur amerikane, Susan Brown

Susan Brown – sopranoja dhe aktorja e njohur për rolin e saj si Dr. Gail Baldwin në “Spitalin e Përgjithshëm” – ka vdekur … sipas producentit ekzekutiv të shfaqjes Frank Valentini.

Brown njoftohet se vdiq të premten pas një beteje me Alzheimer, transmeton Indeksonline.


Valentini ka shkruar… “Është një ditë shumë e trishtuar në Port Charles, kur Susan Brown (” Gail Baldwin “) e mrekullueshme ka vdekur sot.
Brown u bashkua me kastën e ‘GH’ në 1977 dhe ishte një personazh i përsëritur derisa u largua në vitin 1985.


Susan fitoi një nominim Emmy për Daytime për aktoren mbështetëse të jashtëzakonshme në vitin 1979.
Ajo ishte 86 vjeç./Indeksonline/