15:08 / E Martë, 27 Mars 2018 / indeksADMonline

Vdes aktorja e njohur (Foto)

Aktorja e njohur franceze, Stephane Audran ka vdekur sot në moshën 85 vjecare, transmeton Indeksonline.

Ajo ka qëndruar për më shumë se 40 vjet në ekranet franceze, duke mahnitur publikun me talentin, bukurinë dhe suksesin e shënuar në karrierë.

Image result for Stephane Audran

Audran ka luajtur në filmin “Babette’s Feast” që ka fituar edhe çmimin Oscar si filmi më i mirë në gjuhë të huaj në vitin 1988.

Image result for Stephane Audran

Ndryshe, ajo është njohur edhe për punën në bashkëpunim me bashkëshortin e saj, regjisorin Claude Chabrol./Indeksonline/

Stephane Audran and Claude Chabrol