19:31 / E Martë, 30 Janar 2018 / indeksADMonline

Vjen reagimi i Qeverisë pas vendimit të Hamzës për rritjen e pagave

Avni Arifi, këshilltar i Kryeministrit dhe shef i kabinetit të tij, ka reaguar ndaj vendimit të ministrit të Financave, Bedri Hamza, i cili ka vendosur të mos e zbatojë vendimin e qeverisë për rritjen e pagave.

Arifi në një postim në Facebook ka shkruar se ministri asnjëherë nuk ka dal kundër vendimeve të Qeverisë dhe kryeministrit.

“Asnjëherë Bedri Hamza Ministër i Financave nuk i ka dalë kundër vendimeve të Qeverisë apo të Kryeministrit. Çdo vendim është marrë në koordinim të plotë dhe kështu do të vazhdohet”, ka shkruar Arifi.

Kujtojmë se në Hamza sipas burimeve ka marr vendim që mos të respektoj vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave, me arsyetimin se vendimi nuk do të implementohet derisa ligjërisht nuk sqarohet ai. /Indeksonline/