18:37 / E Premte, 27 Korrik 2018 / indeksADMonline

Xhavit Haliti tregon një foto të rrallë me Adem Demaçin (Foto)

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka publikuar një fotografi të rrallë tashme me të ndjerin, Adem Demaçi.

Nënkryetari i parlamentit ka thënë se Demaçin e kishte idol e udhërrfyes.

“Adem Demaçin e kisha jo vetëm idol e udhërrëfyes, por e kisha fatin që edhe të bashkëveproja me Të për çlirimin, lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.
Në këto ditë dhimbjeje, por edhe krenarie, më kujtohet turneu i parë nëpër vende të ndryshme të Evropës Perëndimore. Bashkë me Bacën takuam diasporën politike, bizneset e shqiptarëve dhe bëmë përpjekje maksimale për t’i bashkuar.

Njëkohësisht morëm pjesë në shumë tubime e protesta, takuam zyrtarë të Amnesty Internacional, kryeministra, ministra e deputetë të vendeve të BE-së.
Zyrtarët nga Amnesty Internacional i falenderonte për mbështetjen e dhënë gjatë kohës sa qëndroi në burgje; diplomatëve ju kërkonte mbështetje për pavarësinë e Kusovës; diasporës politike i kërkonte bashkim e bisneseve, i kërkonte bashkim e fuqizim përmes bashkimit të kapitaleve.
Thjesht, Baca ishte i jashtëzakonshëm” shkruan Haliti në Facebook./Indeksonline/