11:20 / E Enjte, 18 Janar 2018

Zyrtare: Nënshkruan Pique, klauzola 500 milionë euro (Foto)

Gerard Pique ka nënshkruar kontratë të re me Barcelonën. Ylli i Kombëtares së Spanjës, ka vazhduar me ekipin katalunas deri në vitin 2022.

Lajmin e ka konfirmuar skuadra e Barcelonës përmes rrjeteve sociale, transmeton IndeksOnline.

Pas këtij firmosjes së re, kush e dëshiron Piquen duhet paguar plotë 500 milionë euro.

Pique iu bashkua Barcelonës më 2008 nga Manchester Unitedit. 30-vjeçari ka luajtur 421 paraqitje dhe ka shënuar plotë 37 gola./IndeksOnline/

Temat: