10:40 / E Martë, 31 Korrik 2018 / indeksADMonline

11 vite më parë ishte maskota e tij, sot ai mund të luajë së bashku me Cristiano Ronaldon

Në vitin 2007, Portugalia kishte në dispozicion djaloshin e artë, Cristiano Ronaldon, i cili kishte një maskotë speciale.

Zonja dhe zotërinj, njihuni me 19-vjeçarin, Joao Felipe, i cili së fundmi u shpallë kampion i Evropës në grupmoshat përkatëse.

Jo vetëm që Felipe shënoi në finalen e Evropianit U-19 ndaj Italisë, por ai e fitoi edhe ”Këpucën e Artë” pasi shënoi pesë gola dhe dhuroi dy asistime në këtë kompeticion.

Vetëm shikojini këto statistika:

Disa e kanë krahasuar atë me anësorin e Belgjikës, Eden Hazard, një kompliment madhor për një lojtar aq të ri.

Në vitin 2007, ai ishte fotografuar përkrah si maskotë e Ronaldos, dhe sot ata mund të luajnë së bashku me te Kombëtarja portugeze./IndeksOnline/