22:21 / E Hënë, 22 Tetor 2018 / indeksADMonline

Almeda dhe Tolgahan po bëhen prindër

Çifti shumë i dashur për publikun shqiptar dhe turk, Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Ky lajm ka pushtuar sot mediat turke dhe ka gëzuar fansat e çiftit.

Sipas mediave turke Almeda dhe Tolgahan kanë shkuar për një vizitë të përgjithshme në spital, siç bëjnë çdo vit dhe aty kanë mësuar lajmin e ëmbël se bukuroshja shqiptare është shtatzënë.

Çifti ka 2 javë që e ka mësuar lajmin, por kanë vendosur ta mbajnë fillimisht të fshehtë. Javës së kaluar ata i kanë treguar edhe familjarëve

Mediat turke shkruajnë se Almeda dhe Tolgahan janë gëzuar shumë kur doktori u ka thënë “Urime do bëheni prindër”.