17:38 / E Premte, 10 Gusht 2018 / indeksADMonline

Arrestohet burri me dyshimin për vrasje, pasi gruaja i vdiq me makinë në liqen

Një burrë është arrestuar me dyshimin për vrasje pasi gruaja e ti u vra kur një makinë është zhytur në një kodër të pjerrët dhe është ulur në një rezervuar.

Njeriu kishte pohuar se ai kishte dalë nga makina për të marrë një fotografi të mbajtur nga një moment i bukurisë para se të rrokulliset poshtë kodrës, transmeton Indeksonline.

Ai i tha policisë se ai mendonte se gruaja e tij kishte dalë edhe përpara se zbulimi i Land Rover-it të rrëzohej 50 metra nga një rrugë dhe u bë pjesërisht i zhytyur në ujë.

Megjithatë, hetuesit në Spanjë e kanë arrestuar atë për vrasje pas një hetimi.