08:17 / E Mërkurë, 20 Qershor 2018 / indeksADMonline

Berisha vonon përgjigje, dorëzohet Sampdoria?

E ardhmja e Valon Berishës mbetët në pikëpyetje.

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës është afër transferimit në Sampdoria, por një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur, transmeton IndeksOnline.

Sipas mediave në Itali, Berisha është dashur që gjatë këtyre ditëve t’i jap përgjigje definitive klubit nga Italia. Megjithatë, ylli kosovar i ka vonuar përgjigjen italianëve.

Kështu, siç thonë disa gazetar në Itali – Sampdoria është dorëzuar dhe nuk e do më kosovarin.

Por, mbetët të shihet se çfarë do të ndodh me futbollistin e Salzburug, i cili ka oferta edhe nga Premierliga./IndeksOnline/