19:29 / E Martë, 20 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ujkani në stol, ky do të jetë kapiteni i Kosovës kundër Azerbajxhanit

Samir Ujkani do të jetë në stol në ndeshjen kundër Azerbajxhanit.

Portieri i Manchester Cityt, Arijanet Muric do të startoj nga minuta e parë në ndeshjen e xhiros së fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kombeve.

Pasi që Ujkani është jashtë, kapiten për këtë ndeshje do të jetë Valon Berisha.

Berisha (Serie A) është së bashku me Rashicën (Bundesliga) dhe Muric (Premierliga) janë tre futbollistët e vetëm të Kosovës që luajnë në top pesë ligat evropiane. /IndeksOnline/

Temat: