16:45 / E Shtunë, 23 Qershor 2018 / indeksADMonline

Formacionet zyrtare: Korea e Jugut – Meksika

Tashmë ka ardhur koha për ndeshjen e dytë të Përfaqësueses së Meksikës në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Kundërshtari i tyre është Korea e Jugut, ndërsa skuadra meksikane është favorite.

Korea e Jugut: Cho, Yong Lee, Jang, Young-Gwon Kim, Min-Woo Kim, Moon, Ju, Ki, Hwang, Jae-Sung Lee, Son.

Meksika: Ochoa, Salcedo, Moreno, Herrera, Alvarez, Layun, Guardado, Gallardo, Vela, Hernandez, Lozano.

Ndeshja e ardhshme e Meksikës është ndaj Përfaqësueses së Suedisë.

Ndërsa në ndeshjen e mbetur të ndeshjeve të dyta në Grupin G luan Gjermania dhe Suedia.